«ЗА» і «Проти» віртуальне спілкування

Чотири «за» віртуальне спілкування
1. Дитина опановує роботу з комп'ютером і в інтернеті.
2. Отримує безліч інформаційних даних, навчається їх «фільтрувати», що позитивно впливає на логічне мислення, пам'ять, увагу.
3. Якщо друзі чи однокласники живуть в іншому місті або районі великого міста, школяр не випадає зі свого кола спілкування, перебуває в курсі останніх подій у житті однолітків.
4. Під час листування з іншими дітьми відточує вміння грамотно будувати речення, висловлювати свої думки.
 П'ять «проти» віртуального спілкування
1.     Світ соціальної мережі розмиває рамки загальноприйнятих понять: добре/погано, пристойно/непристойно, красиво/вульгарно тощо. Дитяча психіка незахищена перед світом, де здається, що можна все і ніхто про це не дізнається.
2.     Спілкуючись з однолітками в неформальній ситуації (тобто поза школою чи гуртком) тільки в соцмережі, дитина не розвивається емоційно. Адже текстові повідомлення позбавлені міміки, жестів, енергетичних імпульсів. Важко визначити, чи людина щира, як вона відреагувала на висловлювання співрозмовника.
3.     Спотворюється розуміння дружби, адже в мережі в тебе може бути 300 френдів, та запросити на День народження в реальному світі нікого.
4.     Виникає проблема самоідентифікації малого учасника соцмережі, адже в Інтернеті можна зробити себе розумним, дотепним, популярним і гарним, а в житті залишатися сірою мишею, нецікавою одноліткам.
5.     Батьки не можуть проконтролювати, з ким спілкується дитина, яку інформацію вона отримує. Адже не треба забувати, що в мережі повно педофілів і просто людей не сповна розуму.
6.     Проблема інформаційної безпеки. Соціальні мережі зібрали в собі майже всі види Інтернет-шахрайства.
Хоча недоліків соцмереж назбиралося трохи більше, майте на увазі, що всі ці «небезпеки» справді загрожують дитині, якщо вона проводить у віртуальному світі більшу частину дозвілля. Тому намагайтеся зайняти школяра в реальному світі. Проводьте час разом, читайте книжки, дивіться фільми. А основне — постійно спілкуйтеся, пояснюйте, не тільки слухайте, а й дослухайтеся до своєї дитини. Тоді ви зможете запобігти неприємним ситуаціям.


Немає коментарів:

Дописати коментар